שיעור מדיטציה ברוח הזן

בואו ליצור איזון ולהעצים את תחושת הרוגע בחייכם

יחד נלמד לנשום לרווחה ולתת למחשבות שלנו לנוח

נפתח ביטחון עצמי ונמלא את לבנו באהבה וקבלה עצמית

אז איך זה עובד?

  • בתחילת כל שיעור ניתנות הנחיות מפורטות לביצוע התרגול. זה יכול להיות תרגול בתנועה, בישיבה, בהליכה ושילוב ביניהן.
  • בשיעור נעבוד על פיתוח נשימה נכונה, תשומת לב ומודעות עצמית וגם תנועה מרגיעה.
  • על ידי תשומת הלב שלנו למה שקורה בגוף ובתודעה אנחנו מתפנים מכל הסחות הדעת של היומיום ופוגשים את השקט שבנו שנמצא שם תמיד, מתחת לזרם המחשבות התמידי. 
  • השיעור מבוסס על תכנים של פילוסופיית זן, מיינדפולנס, אימון אישי, ומדיטציה בודהיסטית.
  • לקראת סוף השיעור מתכנסים לשיחה על מנת לשתף חוויות ולסכם את הטכניקות הנלמדות לצורך יישומן בחיי היומיום.
באתי עם מטרה ויצאתי עם תחושת שלווה, מין הכל בסדר כזה. פעם הייתי טיפוס עצבני. גם בעבודה הייתי מהר מאוד מגוננת על העובדים, צועקת, שוברת את הכלים. היום אני במקום אחר, בוגר יותר.
ט'
מדיטציה שינתה לי את איכות החיים: איכות השינה, סיפוק מהעבודה, פוקוס על הדברים שחשובים לי. את מעיין פגשתי בהקשר הזה, כאשר התחלתי לתרגל אצלה מדיטציה לפני כשנה. הפשטות, הטבעיות שהיא מקנה לתרגול, הקבלה שלה - אפשרו לי להרגיש נוח עם התהליך שעבר עלי, להמשיך ולהתמיד בתרגול, ובכך לאפשר את השינוי שהוא כל כך משמעותי בשבילי.
איתמר
תודה רבה, מעיין
קיבלתי כלים משמעותיים שמלווים אותי ביומיום. חידדת ודייקת את הכאן ועכשיו וזה ממלא אותי באנרגיות חדשות כל פעם שיש איזו צניחה אנרגטית או חולשה גופנית. עובד כמו קסם!!!
א'
הי מעיין,
מה שלומך?
מרגישה שהגעתי למקום הנכון :)) מתבטא ביומיום שלי שהפך להיות פחות שיפוטי וביקורתי בעיקר כלפי עצמי. הרבה יותר קל כך שעשיתי את הפעולה הנכונה.
שוב תודה ונתראה בשבוע הבא.
א'
מאוד נהניתי במפגשי מדיטציה בהנחייתך והועשרתי מהידע הרב שיש לך בנושאים כמו זן, בודהיזם ומדיטציה. תודה רבה
אלברט

שמי מעיין סיגינור

מדיטציה וזן בודהיזם, מנתבים את חיי מאז 2010, כאשר הגעתי למפגש היכרות בהנחיית תמיר מסאס בביה"ס לזן Become One .

זהו זרם ששם דגש על נוכחות בכאן ועכשיו יחד עם פעולה נכונה. כשפגשתי לראשונה את הזן, הרגשתי כאילו פגשתי נסיך יפיפה והתאהבתי בו ממבט ראשון הזן פשוט כבש אותי כליל. הפשטותהחופש והשלווה שהוא מביא איתו גרמו לי להתמסר לגמרי ולאמץ את הדרך הזו כדרך חיים.

לימודי ההסמכה למנחי מדיטציה בשיטה זו, השתתפות בריטריטים ותרגול אישי אינטנסיבי סללו בי גישה אמיצה לחיים. גישה שמאפשרת לראות את המציאות כפי שהיא באמת ולפעול בדרך מיטיבה.

הוכח מחקרית: תרגול קבוע של מדיטציה מקטין בחצי את הסיכוי ללקות בשבץ או התקף לב, כך עולה ממחקר אמריקני שנערך בבית הספר לרפואה של וויסקונסין בשיתוף אוניברסיטת המהרשי.

ניקיון פנימי = יסוד האושר

לתרגל מדיטציה זה להיות מחוייבת לניקיון הפנימי שלי. אנחנו משקיעים לא מעט זמן ואנרגיה בניקיון הבית והסביבה, ניקיון הגוף והטיפוח שלו. זה מובן לנו מאליו, אבל

להמשך קריאה»

הסוד ליצירת זוגיות על פי זן

כולנו מסתובבים בעולם עם איזשהו דימוי לגבי עצמנו. מין פרסונה שהתגבשה בנו במהלך השנים. זה בולט במיוחד במערכות יחסים, למשל: מישהו שחווה הרבה אכזבות בתחום הזוגי

להמשך קריאה»

אמנות ההקשבה

כולנו נופלים מדי פעם במלכודת הזאת המכונה קונפליקט בינאישי, אבל האמת היא שאת רב ההתנגשויות הבינאישיות ניתן למנוע, אם רק נגדיל להקשיב. כולנו מבינים זאת, אבל

להמשך קריאה»